IFAJ
Naslovna Agropress Korisne informacije - Agropress Login - Agropress Mapa sajta - Agropress Kontakt - Agropress
AGROPRESS je član Međunarodne federacije novinara koji prate poljoprivredu IFAJ.
Indijski naučnici razvili su novu vrstu oružja - suzavac proizveden na osnovu praha najljućih papričica na svijetu



print rss Bookmark and Share
Datum: 30.03.2010.
Indijski naučnici razvili su novu vrstu oružja - suzavac proizveden na osnovu praha najljućih papričica na svijetuIndijski naučnici razvili su novu vrstu oružja - suzavac proizveden na osnovu praha najljućih papričica na svijetu
Izvor: TANJUG

Male ručne bombe punjene ljutim prahom biće korišćene za suzbijanje demonstracija i eventualnih pobuna u zemlji.

Jarko crvena papričica "but džolakija", koja je 2007. godine registrovana kao najljuća na svijetu, sadrži više od milion jedinica na Skovilovoj skali koja se koristi za mjerenje ljutine.

Poredjenja radi, čuveni sos Tabasko ima "svega" 5.000 ljutih jedinica.

Istraživači kažu da će one zamijeniti bombe s eksplozivom koje mogu da nanesu povrede, pa čak i ubiju demonstrante.

Za razliku od njih, bombe s ljutom paprikom samo ošamućuju demonstrante koji tako mogu lako da budu savladani, bez povredjivanja.

Novi suzavac će, takodje, moći da se koristi i u druge svrhe kao što je odbijanje napada opasnih životinja, a u vidu spreja biće dostupan i ženama radi lične zaštite.


Čitanja: 452
Dodaj komentar

Agropress
agropress_logo
KONFERENCIJA:
konferencija
Agropress
PREDSTAVLJAMO:
Dunav osiguranje
Agropress
NAJNOVIJE:
« Prethodna
Sledeća »
Agropress
PREPORUČUJEMO:



Partner

 
Agropress
Kupi fotografiju
Agropress
FOTOGRAFIJA DANA

Ja se ne bojim praznika!

Ja se ne bojim praznika!
opširnije »

Agropress
Izdvajamo video zapis
Video Agrobiznis i obnovljivi izvori energije

Agropress
PREDSTAVLJAMO:
Agropress
Rent For Event
NAJČITANIJE
  • Seminar o ishrani mlečnih krava od 4. do 6. februara na Divčibarama

  • PROIZVODNJA ZDRAVE HRANE U PLASTENICIMA I STAKLENICIMA

  • PROIZVODNJA I POTROŠNJA MALINA U SRBIJI: VOĆE KOJE JEDE RAK!

  • Brusnica isplativija od borovnice! - U Srbiju stižu prve sadnice bobićastog voća ćija je cena danas oko 1.000 dinara za kilogram

  • Forum

  • Agropress
    POČASNI ČLANOVI
    Agropress
    MEJLING LISTA
    Agropress
    VREMENSKA PROGNOZA
    Agropress
    AGROPRESS FACEBOOK
    Agropress na Facebook-u
    Agropress

    www.konji.rs