IFAJ
Naslovna Agropress Korisne informacije - Agropress Login - Agropress Mapa sajta - Agropress Kontakt - Agropress
AGROPRESS je član Međunarodne federacije novinara koji prate poljoprivredu IFAJ.
Jelašić podneo ostavku



print rss Bookmark and Share
Datum: 23.03.2010.
Jelašić podneo ostavkuJelašić podneo ostavku
Blic online/Agencije | 23. 03. 2010. - 14:16h izmena vesti 14:37h | Foto: Beta |

Guverner Narodne banke Srbije Radovan Jelašić podneo je danas ostavku. Jelašić je na konferenciji za novinare rekao da je ostavku podneo iz ličnih razloga i da je njegova odluka konačna.

"Ostavku dajem isključivo iz ličnih razloga i nije bilo nikakvih političkih pritisaka", rekao je Jelašić na konferenciji za novinare.

On će tražiti da mu sa današnjim danom prestane radni odnos, a radiće dok Skupština Srbije ne izabere novog guvernera. On je rekao da je o svojoj odluci obavestio predsednika i premijera Srbije Borisa Tadića i Mirka Cvetkovića.

Jelašić formalno ostavku podnosi Savetu NBS. Savet o tome obaveštava nadležni skupštinski Odbor za finasije, koji odlučuje i o kandidatu za novog guvernera NBS.

Prema njegovim rečima, nema novu poslovnu ponudu i nije doneo odluku gde će ubuduće raditi, ni da li će ostati u Srbiji.

Biografija Radovana Jelašića

Radovan Jelašić je rođen u Mađarskoj, u mestu Baja, 19. februara 1968. godine. Prve godine života je proveo u selu Santovu odakle potiče i njegova porodica.

Školovanje je započeo u Santovu, a gimnaziju je na srpskom jeziku završio u Budimpešti. Diplomirao je 1992. na Ekonomskom fakultetu u Beogradu i magistrirao finansije 1995. na Univerzitetu u Ilinoisu, Čikago, SAD.

Bankarsku karijeru je otpočeo u Dojče banci u Frankfurtu, gde je četiri godine radio kao regionalni menadžer u Odeljenju za centralnu i istočnu Evropu.

Od 1999. godine, kada prelazi u McKinsey & Company Inc. u Frankfurtu, radi na projektima u bankarskom sektoru u Nemačkoj, Poljskoj i Bugarskoj vezanim za kreditno finansiranje, privatizaciju, preuzimanje kompanija, organizaciono restrukturiranje, finansiranje korporacija i izradu strategije za hipotekarno poslovanje.

Na funkciji viceguvernera Narodne banke Jugoslavije - Srbije radi od decembra 2000. do jula 2003. godine. Za to vreme rukovodi razvojem i sprovođenjem restrukturiranja bankarskog sektora, reformom sektora kontrole, pregovorima o svim programima vezanim za finansijski sektor sa Međunarodnim monetarnim fondom, Svetskom bankom i Evropskom unijom, reorganizovanjem sektora za informacionu tehnologiju, osnivanjem odeljenja za finansiranje srednjih i malih preduzeća i organizacijom tehničke pomoći u Narodnoj banci.

Narodna skupština Republike Srbije, na predlog stranke G17+, imenovala ga je za guvernera Narodne banke Srbije 25. februara 2004. godine, a na tu funkciju stupa 1. marta iste godine.

Posle donošenja novog Ustava i Ustavnog zakona, 26. septembra 2007. izabran je za guvernera Narodne banke Srbije sa novim mandatom od pet godina.

Čitanja: 291
Dodaj komentar

Agropress
agropress_logo
KONFERENCIJA:
konferencija
Agropress
PREDSTAVLJAMO:
Dunav osiguranje
Agropress
NAJNOVIJE:
« Prethodna
Sledeća »
Agropress
PREPORUČUJEMO:



Partner

 
Agropress
Kupi fotografiju
Agropress
FOTOGRAFIJA DANA

Ja se ne bojim praznika!

Ja se ne bojim praznika!
opširnije »

Agropress
Izdvajamo video zapis
Video Agrobiznis i obnovljivi izvori energije

Agropress
PREDSTAVLJAMO:
Agropress
Rent For Event
NAJČITANIJE
  • Seminar o ishrani mlečnih krava od 4. do 6. februara na Divčibarama

  • PROIZVODNJA ZDRAVE HRANE U PLASTENICIMA I STAKLENICIMA

  • PROIZVODNJA I POTROŠNJA MALINA U SRBIJI: VOĆE KOJE JEDE RAK!

  • Brusnica isplativija od borovnice! - U Srbiju stižu prve sadnice bobićastog voća ćija je cena danas oko 1.000 dinara za kilogram

  • Forum

  • Agropress
    POČASNI ČLANOVI
    Agropress
    MEJLING LISTA
    Agropress
    VREMENSKA PROGNOZA
    Agropress
    AGROPRESS FACEBOOK
    Agropress na Facebook-u
    Agropress

    www.konji.rs